Inspiron 14 Plus 7420 _ wolna praca

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ba
bakemonoo
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2024, 14:16

Inspiron 14 Plus 7420 _ wolna praca

Postautor: bakemonoo » 24 lip 2024, 14:32

2 lata temu kupiłem tego laptopa z bebechami w środku, gdzie zapewniali mnie, że będzie wszystko śmigało - idealny do pracy przy grafice i projektowaniu
Wcisnęli mi 12 generacji I7 12700H, 16GB ramu i dysk ssd 512
Grafika też podobno z półki nie niskiej rtx 3050
No ale nie mi się wypowiadać - nie jestem komputerowcem ani specem.
Ogólnie komputer nie chodził rewelacyjnie od nowości i ktoś mi podpowiedział "bo komputer trzeba dobrze ustawić"
No i jestem teraz na etapie gdzie sortowanie 5500 sztuk zdjęć według daty, zacina mi komputer na pół godziny. Czy to jest normalne?
Dodam, że zamula ogólnie przy większości czynności, dałem przykład czegoś prostego z czym sobie nie radzi.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 865
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Inspiron 14 Plus 7420 _ wolna praca

Postautor: piotr_solek » 05 sie 2024, 14:44

Komputer naprawdę w mocnej specyfikacji, więc sugeruje dać znajomemu specowi, by wizualnie zerknął , co tam z system nie tak. Bo to może być zarówno problem z systemem Windows, jak i np zasilaczem, który z jakiegoś powodu nie daje pełnej mocy. Poniżej link do strony ze sterownikami. Tam tez można wpisać numer seryjny urządzenia i powinny pokazać się tylko sterowniki dla tej konkretnej specyfikacji. Przynajmniej tak było kiedyś :)))
https://www.dell.com/support/home/pl-pl ... op/drivers


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ba
bakemonoo
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2024, 14:16

Re: Inspiron 14 Plus 7420 _ wolna praca

Postautor: bakemonoo » 12 sie 2024, 14:32

O dzięki za wskazówkę, będę weryfikować.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]