Inspiron 15R SE 7520 - praca wentylatora max obr.

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
pl
plotex
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2021, 17:13

Inspiron 15R SE 7520 - praca wentylatora max obr.

Postautor: plotex » 30 maja 2024, 22:54

Cześć,
Posiadam laptopa Inspiron 15R SE 7520. Na laptopie zainstalowałem Win 10 i tutaj pojawia się problem. Wentylator w laptopie pracuje tylko na dwóch prędkościach, z czego praktycznie zawsze wchodzi na maksymalne obroty i trzyma je przez jakiś czas, nawet pomimo niskich temperatur oraz bez obciążenia CPU/grafiki.
Problem jest od którejś wersji winowsa 10, po zmianie sterowników od zarządzania energią/zasilaniem. Cały układ chłodzenia jest czysty, pasta nałożona nowa Thermal Grizzly Kryonaut. Na dwóch innych laptopach temp po wymianie na tą pastę spadły o ok. 10 st pod obciążeniem, poza tym temperatury rejestrowane w przedmiotowym lapku wynoszą 35-40 st na bezczynności i maks. 60st pod obciążeniem).

Ktoś może mi pomóc jak zmienić sterownik ten od windowsa 7 np?
Wentylator pracuje tak jak powinien pod windowsem 7, pod linuxem, na tych systemach nie ma problemu. Problem jest na WIN10 oraz na WIN11.

Potrzebuje tego laptopa wykorzystać do pracy. Laptop bez problemu dźwiga oprogramowanie z którego korzystam. Problemem jest praca wentylatora, jest to bardzo uciążliwe. Szukałem innych programów, które sterują pracą wentylatorem, ale korzystają ze sterowników windowsa, bo efekt jest identyczny - jakby tych programów nie było.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika