wentylator chodzi non stop, co z ty zrobić?

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
li
lieft
Posty: 42
Rejestracja: 25 wrz 2010, 05:50

wentylator chodzi non stop, co z ty zrobić?

Postautor: lieft » 06 sie 2011, 11:12

Czy za non stop chodzący wentylator może odpowiadać brak jakiegoś sterownika?

Rzecz dotyczy laptopa dell xps L501X, po formacie zostało nie zostały zainstalowane moim zdaniem wszystkie sterowniki, a tylko parę i teraz laptop chodzi z wiatrakiem na full. Jestem pewien, że czegoś brakuje, ściągnąłem najnowszy bios, akurat wyszedł, ale to nic nie poprawiło sytuacji.
Przed formatem laptop był cichutki i nawet, gdy programy był obciążony, to mało co było go słychać. Laptop jest prawie nowy. Stąd jestem pewien, że czegoś brakuje, nagle się nie zanieczyścił, ani nie zabrakło pasty, czy czegoś tam.
Nie wiem, jakim programem mógłbym to opanować, jakim sterownikiem z della, itp.

Proszę o poradę, szczególnie, jak ktoś miał taki sam problem, a nie dotyczyło to awarii, starego laptopa, itd. Bo jestem pewien, że to nie awaria, tylko jakiś brak.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: wentylator chodzi non stop, co z ty zrobić?

Postautor: duszek » 08 sie 2011, 21:48

Jaki był system operacyjny przed formatem a jaki został zainstalowany po? Często kiedy zainstaluje się Win XP (a fabrycznie był Win 7) to wiatraki chodzą na pełnych obrotach cały czas, bo system nie ma sterowników do płyty głównej. Zainstaluj sterowniki do płyty głównej, powinno pomóc. A najważniejsze to instalować sterowniki w dobrej kolejności.


lu
lukaszroza
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2012, 16:39

Re: wentylator chodzi non stop, co z ty zrobić?

Postautor: lukaszroza » 10 sty 2012, 16:45

Problem występuje też u mnie w nowym nabytku Dell XPS 702x. Lieft czy poradziałeś sobie jakoś z tym? Sterowniki wgrałem już wszystkie ze strony producenta. Może jeszcze jakiegoś brakuje?


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]