Dell XPS l501x - Zasypia bez powodu.

Problemy związane z: Laptop Dell XPS
Cz
Czygiel
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2012, 15:03

Dell XPS l501x - Zasypia bez powodu.

Postautor: Czygiel » 18 paź 2012, 15:23

Witam!

Mam coraz bardziej uciążliwy problem z laptopem. Podczas normalnego użytkowania lubi zrobić mi na złość i przechodzić w stan uśpienia kompletnie bez żadnego powodu. Zdarza się to ostatnio coraz częściej. Z początku w ciągu pierwszych 10 minut od włączenia zdarzało mu się usypiać do 5-6 razy. Zabawa wygląda tak, że on usypia, ja go budzę, staram się wpisać hasło do konta, ale niestety w większości przypadków nawet nie zdążę tego zrobić, bo już zasypia.

Ostatnio zaczął robić to nawet w trakcie pracy. Przykładowo włączam go, wszystko działa sprawnie. Po jakiejś godzinie zaczyna zasypiać kilka razy z rzędu, znowu działa bez zarzutu, aż po kolejnych godzinach wspaniałego, niczym nie zakłóconego użytkowania sytuacja znowu się powtarza.

Nie występuje w tym zachowaniu żadna reguła. Dzieje się to czasami na początku użytkowania, czasami po kilku godzinach a czasem mam kilka dni spokoju. Zawsze zaśnie kilka razy i dopiero po kilku przebudzeniach z powrotem działa normalnie. Kąt odchylenia klapy górnej nie ma żadnego znaczenia. Dodatkowo kiedy zamykam klapę i wprowadzam go umyślnie w stan uśpienia to często bez żadnej przyczyny powraca do stanu normalnego.

Oddawałem na serwis, nawet udało mi się pokazać problem, bo od razu po włączeniu zaczął przechodzić w stan uśpienia. Niestety pech chciał, że facet trzymał go włączonego dwa dni po 6 godzin, a ten nie usnął i nie było jak tego sprawdzić. Podobno przyczyna może tkwić w mechanizmie wprowadzającym laptop w ten stan, że niby dostał się tam jakiś syf i czasami przestaje działać poprawnie. Stamtąd odprawiono mnie z kwitkiem...

Pytanie do forumowiczów:
-czy ktoś miał do czynienia z takim zachowaniem?
-czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?
-oddawać go do kolejnego serwisu, jeżeli istnieje szansa, że nie zaskoczy ten element i laptop będzie chodził poprawnie?

Z góry dzięki za odpowiedzi, a w razie dodatkowych pytań proszę pytać.

edit:
nie chcąc podbijać tematu własną wypowiedzią, mam prośbę do kogoś ogarniętego w temacie. Chodzi o przesłanie zdjęcia, jak wygląda i gdzie znajduje się czujnik Halla w tym modelu? Mam z tym spory problem i byłbym mega wdzięczny!


Wróć do „Laptopy Dell XPS”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]