Wymiana RAM w N5010

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ma
Marfiu
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2011, 14:29

Wymiana RAM w N5010

Postautor: Marfiu » 07 paź 2011, 14:35

Witam! Posiadam 15R N5010, ktory posiada tylko 3gb RAM i chodzi mi po glowie dokupienie/wymiana kosci. Tutaj moje pytania: laptop jest nowy(kupiony w lipcu wiec na gwarancji) i czy kiedy kupie pamiec innej firmy(np. kingston czy corsair) to gwarancja jakos na tym ucierpi? Chcialbym kupic 4gb w jednej kosci i myslicie ze moglbym ja wsadzic zamiast kosci 1gb(mialbym wtedy 6gb)? Moze jestescie w stanie polecic ktoras pamiec, bo nie ogarniam do konca czy lepiej patrzec na taktowanie czy na CL. Z gory dzieki :)


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Wymiana RAM w N5010

Postautor: duszek » 08 paź 2011, 09:45

Jeśli masz dostęp do pamięci RAM od spodu komputera przez pokrywkę której odkręcenie nie koliduje z gwarancją to możesz wymienić sobie ram na własną rękę, ale kiedy będziesz musiał wysłać laptopa do naprawy gwarancyjnej to lepiej wsadzić fabryczne kości. Co do wielkości RAM jaką możesz włożyć do laptopa to ograniczenia nakłada płyta główna, sprawdź jej specyfikację jakie max. pojedyncze kości akceptuje i jaką maksymalną ilość łączną obsłuży. Co do tego na co patrzeć, zawsze lepiej kupić kości o takim samym taktowaniu (lub większym, ale to nic nie da, i tak zostaną obsłużone z taktowaniem narzuconym przez płytę główną). Ew. sprawdź jakie maksymalne taktowanie RAM obsługuje płyta główna, bo może zamontowali RAM, który ma niższe niż maksymalne możliwe.
BTW, Skoro kupiłeś niedawno laptopa z 3GB, to nie mogłeś od razu kupić z większą ilością? Poza tym, czy Ci naprawdę brakuje tej pamięci? Ja od roku swoje 4GB chyba ani razu nie zapchałem, a komputera używam do naprawdę wielu celów.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]