Problem z tworzeniem partycji.

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
re
redgar
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2015, 04:52

Problem z tworzeniem partycji.

Postautor: redgar » 26 sty 2015, 05:02

Witam, to pierwszy post na tym forum. Kupiłem niedawno laptopa Dell Inspiron Model #: i5547.Mam dysk 1 Tb. Nie wiem czy to ważne, ale kupiłem go Kanadzie. Po załączeniu okazało się, że mam tylko jedną partycje tam ok. 920 gb. Co prawda jestem technikiem informatykiem, ale mam problem z podziałem dysku na partycje. Chciałem zmniejszyć tą partycje, zostawić sobie na system powiedzmy 30 gb, i stworzyć kolejną gdzie przydziele sobie resztę miejsca. Problem w tym, że partycje mogę zmniejszyć i zostaje mi miejsce nieprzydzielone, z którym nic nie mogę zrobić. Mam to samo jak korzystam z systemowego programu jak i z EaseUS Partition Master.Normalnie tworzyłem już setki partycji i nie spotkałem się z takim problemem. Denerwuje mnie ta jedna partycja. Szukałem w internecie, ale nie znalazłem rozwiązania. Już nawet wchodziłem na konto administratora i dalej nic. Może mi ktoś pomóc co z tym zrobić? Dodaje screenshot z tym problemem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Problem z tworzeniem partycji.

Postautor: Karoolcia » 26 sty 2015, 22:26

Wydaje mi się, że ta nieprzypisana partycja (ta z 791GB) miała być pewnie podpięta do C: OS. Wszystkie inne są dobre, nie wiem sama czemu sama się odpięła. Być może ktoś próbował tworzyć partycję osobno jednak mu się nie udało, no chyba że sam dysk podczas instalacji sam taką partycję utworzył. Nie da rady podpiąć pod C? Ewentualnie z niej utworzyć partycję?
Być może lepiej będzie dysk sformatować?


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
re
redgar
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2015, 04:52

Re: Problem z tworzeniem partycji.

Postautor: redgar » 26 sty 2015, 22:29

Nie to nie tak, ja sam ją podzieliłem. Chce zrobić z tego 790 gb kolejną partycję tylko w tym problem że z tym miejscem nieprzydzielonym nic nie da się zrobić, więc przydzieliłem z powrotem do C i dalej mam jedną partycje. Gdzieś czytałem, że laptopy wydawane na rynek amerykański mają blokadę i nie da się dzielić dysku, bez straty gwarancji producenta. Ale kurcze nie może być to prawdą.


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Problem z tworzeniem partycji.

Postautor: Karoolcia » 26 sty 2015, 22:37

A to przepraszam za pomyłkę, późna godzina i człowiek mniej myśli... ;)
Słyszałam o tym, ale prawdopodobnie tak jest, skoro nie dajesz rady ją spartycjonować (czy jak tam). Jeśli chodzi o taką blokadę to niestety nie pomogę, musiałbyś zadzwonić i się zapytać, tylko pytanie czy dadzą Ci odpowiedź w Polsce czy będziesz musiał dzwonić do Kanady, nie wiem na jakiej zasadzie to działa.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.
re
redgar
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2015, 04:52

Re: Problem z tworzeniem partycji.

Postautor: redgar » 27 sty 2015, 00:02

Ja jestem teraz w Kanadzie i wracam pod koniec roku. Kupiłem lapka i takie problemy. Mam nadzieje, że po formatowaniu dysku i wgraniu nowego windowsa nie będzie już takiego problemu. I pierwszy raz mam dysk hybrydowy też mam nadzieje, że będzie po formacie działał tak jak powinien.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]