Partycja recovery i SSD

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ja
jajcarzd1
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:08

Partycja recovery i SSD

Postautor: jajcarzd1 » 12 gru 2012, 22:15

Witam

Moi drodzy zakupiłem dell-a model inspiron 7720, dokupiłem do niego dysk SSD 128GB i chciałbym utworzyć na płycie DVD fabryczny obraz systemu ten który jest na partycji recovery. Potem chciałbym zrobić przywrócenie właśnie tego systemu na dysk SSD a dysk HDD wyczyścić i podzielić sobie na 2 partycje. W dostarczonym wraz z laptopem programie dell recovery nad backup mimo próby zrobienia tej fabrycznej kopii systemu nie udaje mi się to gdyż w ogóle nie podświetla mi opcji "Początek", poza tym to jeśli bym zrzucił ten obraz na płyty to pewnie potem nie udało by mi się tego przywrócić na SSD ? Czy może się mylę ? Jakie Wy stosujecie rozwiązania aby tego dokonać ?

Dzięki i pozdro.


ka
kalat
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:58

Re: Partycja recovery i SSD

Postautor: kalat » 13 gru 2012, 11:01

A zakupiłeś sprzęt od Della czy też u jakiegoś dealera w Polsce z oprogramowaniem?
Jeśli w tym 2-gim przypadku to nie masz partycji recovery na dysku. Jest tam ukryta partycja na której masz między innymi np. dell support center i pewnie jeszcze inne programy della. Windows 7 też tworzy sobie ukrytą partycję 100 MB. Sprawdź sobie w zarządzaniu dyskami jakiej wielkości jest ta partycja. jeśli mam rację to proponuję Ci zrobienie obrazu dysku np. programem True Image Home na DVD (wcześniej tworząc nośnik startowy na DVD) , wymianę HD na SSD i odtworzenie obrazu z DVD


Dell Vostro 3550 i5-2410 8GB 500GB HD6630
ja
jajcarzd1
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:08

Re: Partycja recovery i SSD

Postautor: jajcarzd1 » 13 gru 2012, 19:53

Partycja recovery istnieje (13 GB) plus jeszcze kilka innych. Dzwoniłem do della i jak się okazuje problem jest znany z tym zrzucaniem recovery na dvd, działa natomiast opcja zrzucania na karte flashową (tak zrobiłem). Generalnie zrobiłem kopię dysku HD na SSD i zamieniłem dyski i niby wszystko działa. Ale sęk w tym że próbując przywrócić system już z tej karty flashowej na dysk SSD wywali mi błąd, który jak sądzę jest powodem tego że obraz robiony był na dysku HDD.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]