Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
mc
mcholer
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:31

Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: mcholer » 09 lut 2011, 22:46

Witam wszystkich forumowiczów mam problem z laptopem dell inspirion 7010 szukałem rozwiazania na wielu forach ale nic nie znalazłem dla tego liczę an waszą pomoc. Kupiłem lapa 2 dni temu i mianowicie:
Chcąc podzielić dysk na kilka partycji zainstalowałem partition magic 8.0
partitionowi nie spoboały się numerki w konfiguacji dysku czy coś i spytał czy to zmienić. wiec dałem Ok.
po chwili wyskoczył błąd i teraz lapek mi się nie włącza,

raport
znaleziono glowna przyczyne:
konfiguracja rozruchu jest uszkodzona
akcja naprawy: naprawa tabeli partycji
wynik : niepowodzenie
kod bledu = 0x490

dodam ze system windows 7.

narzedzie naprawy sys.-niepomaga
przywracanie systemu- wystąpia nieoczekiwany błąd:nazwa pliku,katalogu,lub składnia etyk. woluminu jest niepoprawna (0x8007007B)
odzyskiwanie obrazu systemu-brak bo laptop ma ledwo 2 dni :/
Proszęo pomoc liczę na wasze doświadczenie i szanuję cheć pomocy innym dlatego piszę na forum bo moze jutro komuś wydarzy się coś podobnego... Dziekuję Marcin :cry:


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: duszek » 10 lut 2011, 00:37

Tablica partycji jest uszkodzona. To nie ma nic wspólnego z Dell'em. :P Poszukaj pod hasłem Uszkodzona tablica partycji, MBR... Nie miałem nigdy z tym problemów, nie interesowałem się, ale podobno po tym trudno uratować dane. Jedynie format podobno. Ew. jak format pomoże to rób szybki, a potem dorwij skądś Live CD Linuxa i próbuj odzyskiwać dane. :) BTW, Windows 7 ma świetny program do partycjonowania, a Partition Magic 8 to stare narzędzie które wspiera jedynie XP.


mc
mcholer
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:31

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: mcholer » 11 lut 2011, 18:55

moze nie przemyslałem sprawy ale tak sie wkurzyłem, ze sfoformatowałem cały dysk c :/ sterowniki sciagnołem z internetu wiec zaden problem ale dysk recovery poszedł w las ,moze ktos wie czy jest mozliwosc odzyskania po formacie ?;/ ciezka sprawa ,zainstalowałem teraz xp. pozdrawiam Marcin


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: duszek » 11 lut 2011, 19:18

Skoro coś wrzuciłeś już na dysk po sformatowaniu to niemalże na 100% nie da się wszystkiego odzyskać. jedynie pojedyncze pliki. Zainstaluj system, sterowniki, i poszukaj w internecie instrukcji jak zrobić własną partycję recovery. Pierwsze co zrobiłem po zakupie laptopa to ją wywaliłem.


mc
mcholer
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:31

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: mcholer » 11 lut 2011, 19:33

sformatowałem dysk podzieliłem go na 2 partycje, a na dysku był win7 recovery + sterowniki ,wie ktoś może czy jest jakas metoda odzyskania systemu w sensie tego orginału co był na dysku? duszek :| dzięki z góry


mc
mcholer
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:31

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: mcholer » 12 lut 2011, 13:04

no tak tylko ja mam troszke gorszy problem bo na dysku C: zainstalowałem system xp, a Win 7 niemam na płycie, na C był recovery z win7 + sterowniki ,zrobiłem format,podzieliłem na 2 partycje i teraz na c jest XP :/


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: duszek » 13 lut 2011, 10:45

To zrzuć wszystkie swoje dane na jakiś inny dysk (albo pendrive), sformatuj całkiem dysk, zainstaluj Windows 7, aktualizacje i sterowniki i wg instrukcji zrób sobie z tego partycję Recovery... I na co było tak modzić z XP? Teraz to już nie wiadomo co jest do odzyskania na tym dysku.


mc
mcholer
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:31

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: mcholer » 13 lut 2011, 12:02

no trudno musze sie z tym pogodzic :/ teraz szukam po necie windowsa 7 home premium x64 bit ale niepotrafie znalesc wszystko powygasało albo same ultimate :/ serial mam na lapie wiec zarejstruje bezproblemowo i bedzie grało :/ tylko skad podybac win7 home premium 64 bit? :| o to jest pytanie


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: duszek » 13 lut 2011, 13:26

A dlaczego nie masz go na płytce? Do laptopów Dell dają płytkę z systemem. Tu masz linki: http://peb.pl/system/938962-windows-7-x86-x64.html Google nie gryzie. :) I info dla admina: może sobie spokojnie pobrać Windowsa np. z rapida, ważne żeby używał swojego klucza.


Awatar użytkownika
Iwona
Dellmania User
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2008, 07:54

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: Iwona » 18 lut 2011, 00:22

mcholer pisze:no trudno musze sie z tym pogodzic :/ teraz szukam po necie windowsa 7 home premium x64 bit ale niepotrafie znalesc wszystko powygasało albo same ultimate :/ serial mam na lapie wiec zarejstruje bezproblemowo i bedzie grało :/ tylko skad podybac win7 home premium 64 bit? :| o to jest pytanie


NIe powiedziałabym tego. Inny serial mają lapki Dell.
Miałam kiedyś taki sam problem. Rozwiazanie nasuneło się samo.
Partycja ,,C'' owszem gość ją skasował ale pozostały ukryte dwie. DellMediaDirect i recovery. Problemem na poczatku był jedynie brak Boot-a do uruchomienia systemu. Można to obejść stosując programik np. Pandora recovery Z tego programu o ile nie usunąłeś wszystkich danych a jedynie sformatowałeś dysk ,,C'' odzyskasz system. i wszystko co z nim związane. Czyli również boot do uruchamiania kopi. O ile kopia systemu poszła w las doradzałabym zakup na podstawie fakttury
dysk od Della z systemem. Wówczas będzie się zgadzał twój serial. Dell posiada tylko i wylącznie seriale pod swoje produkty. I nie spotkałam się, aby można było podpiać je pod inny system. No chyba, że za pomocą specjalnego oprogramowania. Ale to już inna bajka i odradzam.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: duszek » 18 lut 2011, 10:42

O jaki serial Ci chodzi? O CD key? Ja instalowałem wypalony Windows 7 Home Premium ENG x64 wpisując klucz który mam pod baterią i wszystko chodziło. Oczywiście wcześniej szybki format całego dysku i jedna wielka partycja. Plus ta mała automatyczna na potrzeby systemu czy czego tam. Jaki koszt porównywalny będzie między nowym dyskiem twardym a płytką DVD? XXX:1 :) A systemu już nie odzyska, bo po formacie zainstalował XP.


ba
bachor
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2011, 19:03

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: bachor » 18 maja 2011, 19:25

witam mam identyczny problem.

erafaelmi pisze:Z płytki instalacyjnej Windows 7 komenda:
d:\boot\ bootsect.exe /nt60 all


jakieś pomysły jeśli nawet to się nie powiodło? format?


ba
bachor
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2011, 19:03

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: bachor » 18 maja 2011, 23:28

wygląda na to, że mój problem jest dużo bardziej skomplikowany niż myślałem. Nie mogę dostać się do opcji recovery żadnym ze sposobów(cały dzień googlowałem i żadne f8/f12/f11 i inne kombinacje nie pomagają).
problem jest dużo bardziej skomplikowany bo nie moge nawet przinstalować windy. W okienku do instalacji w miejscu wybrania partycji na której mam zainstalować windowsa są tylko 2 partycje - recovery która ma 8gb z hakiem oraz OEMowska która ma kilkanascie mb.
Podobnie przy funkcji naprawiania zainstalowanego windowsa z płyty, w oknie wyboru systemu operacyjnego do naprawy(czy jakoś tak się to nazywa) mogę zaznaczyć "Windows 7---0mb---lokalizacja nieznana". Tak jakby kawałek dysku z systemem operacyjnym wyparował.


ra
rapod1
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2011, 18:52

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: rapod1 » 24 lip 2011, 19:00

mam ten sam problem. lapka kupilem wczoraj. dell inspiron 5110. nie chcialem miec dysku 500gb w jednej partycji, zainstalowalem Partition magic 8.1,rowniez dalem 2x OK jak sie okienka pojawily i od tej pory nic. Bluescreen podczas wlaczania i reset. chcialem naprawic system ale jest na nieznanym dysku i system zajmuje 0MB. co zrobic?? probowalem roznych rzeczy ale prosze o bardzo rzeczowa pomoc
edit: programem GParted sformatowalem tak jak trzeba bylo wszystko, ale jak instalowalem winde to mialem tylko te partycje ktore ja zrobilem. zadnych recovery ani OEM.co zrobic, aby bylo wszystko tak jak po kupnie laptopa?


qa
qaua
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2012, 18:18

Re: Konfiguracja rozruchu jest uszkodzona?proszę o pomoc

Postautor: qaua » 07 lut 2012, 18:24

Mam ten sam problem... Nie wiem co mam robic.

Ogolnie probowalem wielu sposobow ale zaden nie pomagal.

Jezeli ktos zna rozwiazanie i jesli moglby je udostepnic to bylbym bardzo wdzieczny za pomoc. Laptopem pocieszylem sie niecaly dzien ... :/ z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc :)


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]