Komunikatory (brak łączności)

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
dr
drvv
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2011, 23:01

Komunikatory (brak łączności)

Postautor: drvv » 16 maja 2011, 23:12

Internet świetnie działa problemu nie ma (w domu jak i poza nim). Problem zaczyna się jak chcę pogadać z kimś przez komunikator poza domem. Komunikatory (tlen / gg) nie działają nie wiadomo dla czego (nie łączą się z internetem). Sprawdzałem już wszystko firewall, AV, ustawiałem sieci jako "Sieć domowa" (dotyczy internetu poza domem: uczelnia, rynek itp.). U kolegi działa wszystko normalnie więc to na pewno nie od strony dostawcy internetu. Problem o tyle dziwny że na Windowsie 7 x64 jak i na Linuxie się pojawia, natomiast na Windows XP Mode (zainstalowanym na win 7) komunikatory działają poprawnie (tzn. uruchamiają się [łączą się z siecią]).

Czyli w domu (wifi) - internet / tlen / gg działa poprawnie
Poza domem (wifi) - internet działa poprawnie, lecz tlen / gg nie.

Mój sprzęt to : Dell Inspiron 15R Core i5 M460 HD 5650.

Czy ktoś miał podobny problem? Albo wie jak go rozwiązać?

Pozdrawiam drv~.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Komunikatory (brak łączności)

Postautor: duszek » 17 maja 2011, 12:36

Hmmm... Dziwne. Sprawdź jeszcze ustawienia proxy w przeglądarkach i w komunikatorach. I sprawdź z wyłączonym antywirusem i firewallem. Jaki Linux? I Kiedy instalowany był Win7, kiedy Linux a kiedy XP Mode?


dr
drvv
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2011, 23:01

Re: Komunikatory (brak łączności)

Postautor: drvv » 17 maja 2011, 14:13

Jeśli chodzi o kolejność to najpierw Win7(oczywiście orginał) potem Linux(Ubuntu) i na końcu XP mode. Co do ustawień wydaje mi się że powinny być ok, z racji że w domu wszystko działa, a poza domem to wszystkim innym także działa, a mi nie, i nie mam pojęcia o co chodzi. Najdziwniejszą sprawą jest to że tylko i wyłącznie komunikatory nie działają a internet działa.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Komunikatory (brak łączności)

Postautor: duszek » 17 maja 2011, 20:09

Sprawdziłeś proxy? A gry multiplayer? Albo inne programy używające połączenia internetowego?


dr
drvv
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2011, 23:01

Re: Komunikatory (brak łączności)

Postautor: drvv » 17 maja 2011, 20:41

Gry multiplayer działają (counter-strike). Internet wszędzie działa poprawnie, jedynie te nieszczęsne komunikatory nie wiadomo dla czego nie chcą .... będę musiał zabrać w jakiś dzień komputer na uczelnie i sprawdzić z wyłączonym AV i firewallem, może w tym tkwi jakiś problem


dr
drvv
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2011, 23:01

Re: Komunikatory (brak łączności)

Postautor: drvv » 28 maja 2011, 13:51

Dziwna sprawa, jedyne co mi działa to WTW. Ale spodobał mi się ten komunikator więc już nie bede wnikał dalej w ten temat


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]