Inspiron N5010 temp / grzanie

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Yn
Ynst
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2011, 20:31

Inspiron N5010 temp / grzanie

Postautor: Ynst » 27 sie 2011, 20:58

Witam!
Jestem szczęśliwym posiadaczem, bądź też nie, della inspiron N5010 15R Alu I7-740 QM//8192/640.
Maszyna fajna i byłbym nie logował sie na forum gdyby nie to że od samego początku mi sie grzeje.
Całe szczęście laptop jest zaopatrzony, pewnie jak nie jeden, w system przegrzewania który wyłącza
go gdy jest już naprawde gorąco - zdarza sie to tylko przy grach typu battlefield 2 czy Wiedzmin 2 na opcji z wysoką jakością grafiki

Lapek jest zawsze ciepły wentylator, zawsze chodzi i praktycznie gdy zacznie już raz dmuchać to
do momentu wyłączenia/uśpienia działa całyczas. O ile było fajnie w zimie bo była to dodatkowa
dmuchawa o tyle teraz jest za gorąco i niepokoi mnie stan że sie grzeje;) Znajomi jak przychodzą
mówią że parzy i dziwią sie jak można z niego korzystać.
Nie używam podstawek, żadnych chłodzących pieroństw, bateria jest wyciągnięta bo urządzenie
jest podłączone do gniazdka. Laptop stoi na lakierowanym stoliku z drewna.

Moje pytania:
Czy kwalifikuje sie to pod gwarancje?Jeżeli tak to czy oni zrobią tam coś oprócz przeczyszczenia z kurzu?
Czy da sie coś z tym zrobić oprócz dmuchania sprężonym powietrzem (mam dojecie do kompresora 12 bar ;))?

dorzucam link z temperaturami CPUID hardware monitor

Kod: Zaznacz cały

http://imageshack.us/photo/my-images/847/tempmc.png/


temp przy włączonej oprze i komunikatorze.


pa
pawel506b
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2011, 11:49

Re: Inspiron N5010 temp / grzanie

Postautor: pawel506b » 30 wrz 2011, 11:54

Mam taki sam komputer i ten sam problem. Nie mogę już znieść tego ciaglego dźwięku wiertarki jaki wydobywa sie z obudowy pracującego wiatraka na najwyższych obrotach non-stop! Ynst, czy udało rozwiązać się problem? Czy oddałęś laptopa do serwisu? A może jest inne rozwiązanie? Proszę o pomoc!

Pozdrawiam


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Inspiron N5010 temp / grzanie

Postautor: duszek » 30 wrz 2011, 21:17

Mam dobrą wiadomość kochani. :)Tydzień temu zgłosiłem swojego Studio z kilkoma rzeczami do poprawienia, w tym z grzejącymi się procesorami. Koleś na infolinii powiedział mi, że to przypadłość tej karty graficznej i jej systemu chłodzenia, i teraz już go poprawili i mi wymienią. Laptop wrócił po 3 dniach, wymieniony między innymi system chłodzenia (numer części 2X6C1) i teraz działa lepiej niż jak był nowiutki.


pa
pawel506b
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2011, 11:49

Re: Inspiron N5010 temp / grzanie

Postautor: pawel506b » 30 wrz 2011, 23:47

No to serwis w takim razie będzie nieunikniony. Ale niech zabierają go nawet na zawsze, jak ma tak wyć cały czas, przy żadnym obciążeniu - wiatrak chodzi na najwyższych obrotach cały czas. Zaczynam żałować tego Della coraz bardziej :(


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]