Inspiron 15 3537 - problem z wyłączaniem, WIN 8,1

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
se
seska
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 22:57

Inspiron 15 3537 - problem z wyłączaniem, WIN 8,1

Postautor: seska » 18 sie 2014, 23:52

Witam,
przepraszam z góry co wrażliwszych i proszę o nie bicie mnie, naprawdę szukałam pomocy w różnych wątkach i pytałam Google. Niestety, nie jestem informatykiem, moja wiedza komputerowa ogranicza się do kilku sztuczek, ale nie porwałabym się na pisanie programu ;)

Mój problem jest następujący.
Posiadam od tygodnia model Inspiron 15 3537, najważniejsze dane (specyfikacja ze strony): INSPIRON 15 (3537) BTX BASE, 4TH GENERATION INTEL CORE I7-4500U PROCE, 8GB 2 DIMM (2X4GB) DDR3L 1600MHZ, 1TB 5400RPM SATA HARD DRIVE, AMD RADEON(TM) HD 8850M 2GB GDDR5, DELL WIRELESS-N 1705 @ 2.4GHZ + BLUETOOT. Podaję najważniejsze cyferki, nie wiem czy w wystarczającej ilości.

W ciągu tego tygodnia prawie codziennie robiły się wszystkie updejty. Komp chodził ok, nie było problemów. Bodajże w czwartek pojawiła się informacja o możliwej aktualizacji do WIN 8,1. Klikałam co trzeba, system się zaktualizował. Nie wiem, czy od razu pojawił się obecny problem, czy było to chwilę później; nie zwróciłam uwagi, bo zajęta była weekendowym wyjazdem i nie przykładałam większej do tego faktu, kiedy pojawił się problem z wyłączaniem? - bo taki teraz mam.

Komputer uruchamia się w miarę normalnie (nie wiem, jak szybko powinien wystartować, stopera nigdy nie używałam ;)). Niestety, problem mam z wyłączaniem. Gdy zamknę klapę, pojawia się czarny ekran, ale kontrolki nadal świecą, a nie mruga jedna - tak jak powinno być przy uśpieniu. Po otwarciu nie ma opcji, żeby komp ruszył do pracy :( To samo mam z wyłączaniem (lub hibernacją, gdy nie zamknę klapy, ale komp dłużej chodzi) - gdy wyłączam go, wygasa ekran, kontrolki dalej świecą i nic się nie dzieje. Muszę brutalnie potraktować go przyciskiem powera, bo inaczej nie chce się wyłączyć :?

Prośba moja ogromna - pomóżcie. Proszę o łopatologiczne wyłożenie, co i jak mam zrobić, żebym niczego nie schrzaniła. Nie mam pod ręką speca komputerowego, który mógłby coś poprawić, jeśli bym coś popsuła, więc muszę dać sobie radę sama. Z sieci wiem, że powinnam zainstalować jakieś sterowniki, coś tam poczyścić ccleanerem czy czymś podobnym, ale każdy ma swoje metody i dla większości z was nie jest problemem grzebanie "w bebechach", więc czasem lecicie skrótami, których laik jak ja nie do końca rozumie ;)


Awatar użytkownika
MarekatDell
Dell Polska
Posty: 429
Rejestracja: 12 wrz 2013, 08:47

Re: Inspiron 15 3537 - problem z wyłączaniem, WIN 8,1

Postautor: MarekatDell » 20 sie 2014, 11:38

Wbrew pozorom rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy, że zaktualizujesz sterownik do karty graficznej z tej http://bit.ly/1yZDnKJ strony. Kliknij na pomarańczowy napis AMD Catalyst™ 14.7 RC3 Driver for Windows® na stronie, aby rozpocząć pobieranie sterownika. Gdy sterownik się pobierze, to wystarczy go zainstalować a następnie zrestartować komputer.


Pomoc techniczna online: http://dell.to/1hSq20B | Stan zamówienia: http://dell.to/1lHzKc0 |
Infolinia: 022 5795 700 | Formularz e-mail: http://dell.to/1p6GM6l | Aplikacja SupportAssist: http://dell.to/1tEnira

#Iwork4Dell
se
seska
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2014, 22:57

Re: Inspiron 15 3537 - problem z wyłączaniem, WIN 8,1

Postautor: seska » 21 sie 2014, 12:01

Dzięki za wskazówkę. Może i proste rozwiązanie, ale u mnie nieskuteczne. Po instalacji i restarcie komp w ogóle nie chciał wystartować, za pierwszym razem zawiesił się podczas rozruchu, a gdy go wyłączyłam powerem (niestety), pokazał się czarny ekran i nic więcej.
Zmuszona byłam włączyć tryb awaryjny i odinstalować ponownie stery, po tym zrestartować i tfu, tfu, wygląda, że lap będzie chodził jak trzeba. Znalazłam inne rozwiązanie i wygląda, że podziałało, bo na razie hibernacja się włącza, żaden komunikat o źle działającej grafice nie występuje. Pewność będę mieć, jak wyłączę komp z paska, a nie powerem na siłę i więcej te atrakcje związane z 8,1 się nie pojawią ;)


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Inspiron 15 3537 - problem z wyłączaniem, WIN 8,1

Postautor: Karoolcia » 03 wrz 2014, 15:56

Problem leży po stronie karty graficznej Intel. Miałam taki sam problem i nie wiedziałam co się dzieje, dlatego formatowałam system, kiedy znów się pojawił ten owy problem to próbowałam ze sterownikami coś pokombinować. Po kilku dniach okazało się, że nowsza wersja karty graficznej Intel nie jest kompatybilna z systemem (lub laptopem, sama nie wiem), dlatego wyłączyłam automatyczną aktualizację tej karty. Teraz normalnie działa ta nowsza wersja więc spokojnie możesz korzystać z wersji karty graficznej 10.18, jeśli będzie nadal problem to wróć do starej wersji.


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]