DELL Inspiron Duo - problem z RECOVERY

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Tr
Tranzystor
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2011, 12:28

DELL Inspiron Duo - problem z RECOVERY

Postautor: Tranzystor » 20 lis 2011, 12:55

Witam,
od jakiegoś czasu próbuję zainstalować świeżą kopię systemu Windows 7 korzystając z partycji RECOVERY. Do tego celu używam programu Dell DataSafe Local Backup. Niestety po ponownym uruchomieniu komputera zamiast załadować instalatora to system Windows po prostu jest uruchamiany ponownie. Próbowałem już różnych rzeczy, ale niestety nic nie wskórałem. Jedyne co udało mi się zrobić to utworzyć kopię na PenDrive. Jednak po ponownym przywróceniu systemu do fabrycznego stanu program Dell DataSafe Local Backup dalej nie działa poprawnie i nie potrafi uruchomić instalatora z partycji RECOVERY. Podejrzewam, że uszkodzone mogły zostać jakieś pliki na tej partycji, aczkolwiek nie jestem pewny swoich racji. Chciałbym po prostu naprawić ten problem, tak abym mógł korzystać z tej partycji. W końcu na co mi partycja RECOVERY skoro nie działa tak jak powinna.

Dodam jeszcze, że kilka miesięcy temu, gdy mój komputer został zaatakowany przez jakiegoś wirusa udało mi się bez problemu skorzystać z tej partycji. Niestety, nie posiadałem wtedy odpowiedniego PenDrive'a, aby zrobić kopię systemu. Dopiero teraz zaczęły się problemy...

Wspomnę dodatkowo, że komputer jest jeszcze na gwarancji.


W związku z tym problemem kieruję dwa zapytania do Was:
1. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i wie w jaki sposób go naprawić?
2. Czy jest możliwość uzyskania od firmy DELL nośnika z fabrycznym stanem systemu?


po
pol2pol
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2011, 00:19

Re: DELL Inspiron Duo - problem z RECOVERY

Postautor: pol2pol » 06 gru 2011, 00:35

witam mam podobny problem tez chciałbym wrócić ustawienia do fabrycznych korzystałem z dell support center by zainstalować
dell data safe i wypalić obraz .wim albo chodziarz pendrive jak jest zalecane wiec znajdują się tam 3 proste kroki podobno ale ja odpadam na pierwszym pobieram test DSLCheck czy można zainstalować data safe i odrazu bład ze niemam zainstalowanego winre na dysku twardym jestem na tym etapie wiec moze juz było to poruszane?


po
pol2pol
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2011, 00:19

Re: DELL Inspiron Duo - problem z RECOVERY

Postautor: pol2pol » 11 gru 2011, 12:40

widzę ze nikt nam nie pomoże nawet admin może by nas jakoś pokierował założył forum dla della duo bo to ciekawy przypadek


no
norbertone
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2011, 00:04

Re: DELL Inspiron Duo - problem z RECOVERY

Postautor: norbertone » 12 gru 2011, 02:06

Witam..podzieliłeś dysk na partycje? jesli dodałeś partycje D: to juz ci recovery nie zadziała miałem to samo. Dell przysyła płyte z systemem OEM odpłatnie 100zł kosztuje tak mi powiedzieli przez telefon. Ja rozwiązałem to tak: sformatowałem cały dysk łacznie z partycją recovery i założyłem od nowa partycje, ściągnołem z nietu Windowsa 7 home premium x64 nagrałem na płyte po instalacji wpisuje swój klucz windowsa z naklejki pod lapkiem i wszystko działa pięknie.


po
pol2pol
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2011, 00:19

Re: DELL Inspiron Duo - problem z RECOVERY

Postautor: pol2pol » 14 gru 2011, 11:42

płytke z win mam od dell ale to goły system partycje rekowery zgram na dysk zewnetrzny i wtedy zformatuje dysk niema problemu z utworzeniem partycji recovery? tylko nadac nazwe ?? i tera Ci wszystko działa?


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]