Dell INspiron 5010 15R zawiesza sie

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Wo
Wortel12
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2011, 11:49

Dell INspiron 5010 15R zawiesza sie

Postautor: Wortel12 » 24 wrz 2011, 12:22

Witam. Od półtorej miesiąca używam nowego laptopa (jak w temacie) . 3gb ramu , system win 7 64bity ,procesor intel core i3 ,. Wczoraj zakończył mi się antywirus który był na nim od początku mCAffe (czy jakoś tak) i postanowiłem zainstalować nowy , zapytałem się kolegi co mi poleci za jego namową ściągnąłem NOD32 . Instalacja przebiegła pomyślnie itp. Antywirus się włączył i po chwile gdy sobie gram wszystko zaczyna się zacinać i wyświetlacz co chwila gaśnie robi się czarny na kilka sekund , poczyń się włącza i na dole widnieje komunikat (coś takiego chyba) ze sterownik grafiki przestał działać normalnie ale już działa . No i tak było chyba 3 razy i laptop zaciął się całkowicie . Ponowne uruchomienie komputera nic nie pomogło jest nawet jeszcze gorzej niż było przed ponownym uruchomieniem. przy wpisywaniu hasła użytkownika zacina się momentami n stałe , i znowu ponowne uruchomienie i wpisuje hasło użytkownika system się ładuje wyskakuje pulpit i od nowa zamulanie ( niby się ładuje ale okienka nie wyskakują a jeśli się pojawią to nie da się ich wyłączyć i poza tym nic nie da się włączyć ani wyłączyć) nie da się np menadżera włączyć , nawet Menu Start się nie da po prostu pozostaje wyłączenie komputera .
I w sumie nie wiem co mogę zrobić bo jestem trochę ciemny. Mozę coś wiecie na ten temat i poradzicie. :lol:
Na koniec dodam , że dużo czasu przesiaduje czasami po 4-6godzin dziennie ale nie wiem czy to ma znaczenie.
Za każdą pomoc dziękuje.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell INspiron 5010 15R zawiesza sie

Postautor: duszek » 28 wrz 2011, 11:15

Wortel12 pisze:zapytałem się kolegi co mi poleci za jego namową ściągnąłem NOD32 .

A wcześniej odinstalowałeś McAfee? Skoro "ściągnąłeś" NODa, to oznacza to że:
a) kupiłeś pełną wersję i ściągnąłeś ze strony producenta?
b) ściągnąłeś 30 dniową wersję trial?
c) ściągnąłeś 30 dniową wersję trial z crackiem?
Skoro wcześniej wszystko było ok, a masz crackowaną wersję, to wina leży prawie na pewno w cracku z niepewnego źródła.
Najlepszym sposobem będzie przywrócenie systemu do stanu sprzed instalacji NODa. Aby to zrobić wejdź w Control Panel\All Control Panel Items\Recovery i wybierz Open System Restore. Ścieżka jest prawidłowa dla Win 7 i Vista niezależnie od wersji językowej, tylko Open System Restore inaczej się nazywa. Otwórz Przywracanie Systemu, czy jakoś tak...


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]